Přeskočit na hlavní obsah


Eugene
Kaspersky

CEO
Eugene Kaspersky je světově uznávaný expert na kyberbezpečnost a úspěšný podnikatel.

  • Zakladatel a výkonný ředitel společnosti Kaspersky
  • Odborník na bezpečnost IT s rozsáhlými zkušenostmi s ochranou uživatelů
  • Doktorát z britské Plymouth University

Eugene začal svou kariéru v oblasti kybernetické bezpečnosti náhodou, když se jeho počítač v roce 1989 nakazil virem Cascade. Specializované vzdělání v oblasti kryptografie mu pomohlo zašifrovaný virus analyzovat, pochopit jeho chování a poté vyvinout nástroj na jeho odstranění. Po úspěšném odstranění viru Eugena jeho zvědavost a vášeň pro počítačové technologie přiměly začít analyzovat další škodlivé programy a vyvíjet pro ně dezinfekční moduly. Tato exotická sbírka antivirových modulů se nakonec stala základem antivirové databáze společnosti Kaspersky. Dnes je tato databáze jednou z nejobsáhlejších a nejucelenějších sbírek v oblasti kybernetické bezpečnosti a používá se při detekci a prevenci infikování systémů více než 500 miliony škodlivých programů.

V roce 1990 začal svoji vášeň pro obranné technologie rozvíjet, shromáždil kolem sebe tým podobně smýšlejících nadšenců a vytvořil antivirový program AVP Toolkit Pro, který o čtyři roky později hamburská univerzita ocenila jako nejefektivnější antivirový software na světě.

Eugene a jeho kolegové se rozhodli spojit své úspěšné výsledky v oblasti antivirového programování s podnikatelskou vizí a založili vlastní nezávislou společnost. V roce 1997 vznikla společnost Kaspersky a Eugene vedl její antivirový výzkum.

V roce 2007 byl jmenován výkonným ředitelem společnosti Kaspersky.

Společnost Kaspersky je dnes jedním z nejrychleji rostoucích dodavatelů zabezpečení IT na světě, který působí v téměř 200 zemích a teritoriích po celém světě. Společnost zaměstnává více než 4 000 odborníků a specialistů na bezpečnost IT ve 34 specializovaných regionálních pobočkách ve více než 30 zemích a její technologie kybernetické bezpečnosti chrání více než 400 milionů uživatelů po celém světě.

Celosvětově uznávaný tým odborníků společnosti Kaspersky vyšetřoval některé z nejsložitějších a nejsofistikovanějších kybernetických útoků, které kdy byly známy, včetně útoků Stuxnet, Flame a Red October. Společnost také intenzivně spolupracuje s INTERPOLem, Europolem a vnitrostátními policejními orgány, kterým aktivně pomáhá v boji proti kyberkriminalitě.

Eugene získal čestný doktorát z britské Plymouth University. Pravidelně přednáší o kybernetické bezpečnosti na univerzitách po celém světě a vystupuje na předních konferencích a odvětvových akcích.

Eugene je vášnivý cestovatel a zanícený obdivovatel divoké přírody a dobrodružné turistiky. Je také talentovaným fotografem, což mu pomáhá v plodném zaznamenávání jeho výprav na blogu – od polárních expedic a přechodů ledovců po zdolávání sopek a trekking v džungli.